תזונה נכונה לבעלי הפרעת קשב וריכוז

מחקרים חדשים מצביעים על כך שתזונה נכונה ובריאה יכולה להקל על תסמיני הפרעת קשב וריכוז אצל ילדים. הפרעת קשב וריכוז עלולה לגרום לילד ולהוריו ללא מעט תסכולים וקשיים, כדוגמת קשיי התאקלמות בבית הספר, הישגים לימודיים שאינם משקפים את יכולותיו של הילד, קשיים חברתיים עם ילדים אחרים ובמשפחה ועוד. אם הילד שלכם סובל מהפרעת קשב וריכוז וברצונכם לסייע לו בדרך טבעית כדאי לכם להתאים עבורו דיאטה נכונה הכוללת מרכיבים בריאים, למשל אומגה 3, וחשוב להסיר מהתפריט מאכלים המכילים סוכר בכמויות גדולות, שומן רווי וכדומה.

תזונה נכונה ובריאה מסייעת בהתמודדות עם ההפרעה

בשנים האחרונות גברה המודעות לחשיבות התזונה הנכונה אצל ילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז. אמנם, תזונה נכונה ומאוזנת אינה פותרת את הבעיות עמן הילד מתמודד אך היא מסייעת בהתמודדות עם ההפרעה ונחוצה לשמירה על בריאותו.

מחקר שפורסם לאחרונה על ידי צוות חוקרים באוניברסיטת קופנהאגן מבהיר ששינוי תזונתי אצל ילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז מסייע לרובם כיוון שהתזונה הנכונה ממזערת את התסמינים של הפרעות קשב וריכוז, כמו כן היא יעילה בתחומים בריאותיים נוספים כמו מניעת השמנת יתר.

לכן, חשוב להקפיד על ארוחת בוקר עשירה ומגוונת המכילה רכיבים חשובים כגון חלבונים, פחמימות מורכבות וכמובן ויטמינים ומינרלים. ארוחת הבוקר מסייעת לילד לתפקד טוב יותר בבית הספר והיא מפחיתה בעיות התנהגות וקשיי למידה.

דפוסי אכילה לקויים אצל ילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז

כיום כבר ידוע כי אצל ילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז קיימים חסכים תזונתיים בגלל דפוסי אכילה לקויים. ישנם ילדים הנמצאים בסיכון לתת משקל בגלל תזונה לקויה בעוד אחרים נמצאים בסיכון להשמנת יתר כיוון שההפרעה גורמת להם להתקפי רעב והם עשויים לאכול מכל הבא ליד.

במהלך טיפול בהפרעות קשב וריכוז במכון מתקדם הצוות בודק גם את נושא התזונה וממליץ להורים לעשות שינויים בהתאם לצורך. אם מגלים כי התזונה של הילד אינה כוללת מרכיבים תזונתיים חשובים כמו ברזל, אבץ, חומצת שומן, יוד, ויטמין 12B, A ויטמין ועוד, ההורים יקבלו המלצות כיצד לכלול את הרכיבים הנחוצים להתפתחות תקינה של הילד ולתפקודו הקוגניטיבי.

לא מעט מחקרים גילו קשר בין לקיחת אומגה 3 לשיפור בסימפטומים של הפרעת קשב וריכוז, לכן כדאי לכלול בתזונה של הילד מזונות עשירים בחומצת השומן הידועה, אך חשוב לזכור כי אומגה 3 לא מהווה תחליף לטיפול. עבור ילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז טיפול נכון כולל גם שינוי תזונתי, כאשר נושא התזונה מוטל על ההורים, ויש לוודא כי הילד אוכל נכון ולא באימפולסיביות.

טיפול בהפרעות קשב וריכוז באמצעות תזונה מהווה חלק מהטיפול, וההמלצה להורים היא להקפיד על תזונה בריאה הכוללת ירקות ופירות טריים, דגים המכילים אומגה 3, דגנים מלאים עם סיבים תזונתיים, ויטמינים ועוד.

לשאלות נוספות או בירורים יש להתקשר ל-08-9988223

או שלח הודעה לכתובת המייל info@tafnite.co.il.

לשיחת ייעוץ
חינם