טיפול בהפרעת קשב וריכוז

שיטות אלטרנטיביות לטיפול בהפרעות קשב וריכוז

האם הילד שלכם אובחן כבעל הפרעות קשב וריכוז ואינכם מעוניינים בטיפול תרופתי כמו ריטלין? הידעתם שיש כיום מגוון שיטות אלטרנטיביות ויעילות לטיפול בהפרעות קשב וריכוז אצל ילדים או מבוגרים? ובכן, לא חייבים לבחור טיפול תרופתי כדי לסייע לילד המאובחן כבעל הפרעת קשב וריכוז, יש שיטות אלטרנטיביות מומלצות לטיפול בבעיה, למשל שינוי תזונתי, תמציות פרחי באך, אימון מוחי, טיפול רגשי המבוסס על משחקים חווייתיים ומהנים ועוד.

שינוי משמעותי בתפקוד היומיומי והפחתת הסימפטומים

ילדים ומבוגרים המאובחנים כבעלי הפרעת קשב וריכוז עלולים להתקשות בלימודים, בעבודה, בקשרים חברתיים ובמצבים שונים בחיים. יש מגוון תסמינים להפרעות קשב וריכוז, לדוגמה קושי בסדר וארגון, אי תשומת לב לפרטים קטנים הגורמים לטעויות בפעילויות שונות כמו בבית ספר ובעבודה, הימנעות ממטלות המחייבות מאמץ מנטלי (בין היתר הכנת שיעורי בית), הסחות דעת בקלות, קושי לעקוב אחרי הוראות כדי לבצע מטלה מסוימת, קשיי ריכוז בלימודים או בעבודה, חולמניות, חוסר מנוחה, דיבור ללא הפסקה, אימפולסיביות וכדומה.

ברוב המקרים הצוות החינוכי בגן הילדים או בבית הספר יזהה את התסמינים השונים האופייניים לבעלי הפרעת קשב וריכוז, והצוות יפנה להורים ויעדכן אותם במסגרת המתאימה. לאחר אבחון מקצועי ניתן להתאים טיפול בהפרעת קשב וריכוז, אך כיום הרופאים רושמים בקלות מרשמים לריטלין ולתרופות כימיות אחרות, כאשר ההורים מעוניינים להימנע מהתרופה הידועה בתופעות הלוואי החמורות שלה, לכן עם הזמן פותחו שיטות אלטרנטיביות שונות המסייעות לבעלי הפרעת קשב וריכוז בכל הגילים. 

שיטות אלטרנטיביות שכדאי לכם להכיר

יש מגוון דרכים יעילות להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז, אין להזניח את הטיפול כיוון שחשוב לסייע לילד ולמנוע ממנו קשיים במוסדות החינוך, בחברה, בבית ולמעשה בכל מקום. השיטות הפופולריות כיום לטיפול בבעלי הפרעת קשב וריכוז הן טיפול תרופתי, טיפול התנהגותי וטיפול רגשי. כמו כן, הרפואה המשלימה מציעה מגוון דרכים להפחתת תסמינים של הפרעות קשב וריכוז, ובנוסף ידוע כי שינוי תזונתי עשוי לסייע לילד או למבוגר. 

טיפולים התנהגותיים ורגשיים נחשבים כיום לשיטה המומלצת לכל ההורים שאינם מעוניינים בטיפול תרופתי. חשוב לציין כי ריטלין היא תרופה בטוחה לשימוש והיא מסייעת לסובלים מהפרעת קשב וריכוז, התרופה נחקרה במשך שנים ארוכות בארץ וברחבי העולם, אך למרות הטיפול היעיל רבים נמנעים מתרופות כימיות בגלל תופעות הלוואי.

טיפול רגשי נחשב לדרך המומלצת ביותר, בהתאם לאבחון ומצב הילד, טיפול מקצועי ומותאם אישית מאפשר לבעל הפרעת קשב וריכוז לתפקד באופן תקין במצבים שונים בחייו, כולל בלימודים. הטיפול הרגשי מאפשר למטופל, בין אם הוא ילד או מבוגר, לממש את הפוטנציאל האישי שלו, להתמודד עם ההשלכות והתסמינים של הפרעת קשב וריכוז, ובדרך כלל משלבים בתוכנית הטיפול גם את הצוות החינוכי וההורים, במטרה ליצור סביבה תומכת ומעודדת המסייעת לילד להתפתח ולממש את יכולותיו. 

לשאלות נוספות או בירורים יש להתקשר ל-08-9988223

או שלח הודעה לכתובת המייל info@tafnite.co.il.

לשיחת ייעוץ
חינם