יעקב חיימוב

"חיי אדם אשר אינם נחקרים, אינו ראוי אדם לחיות אותם"

אני עוסק זה כמה שנים בליווי אנשים רבים, ילדים ומבוגרים כאחד, לחיים מאושרים יותר. אני עוזר להם ומנחה אותם להתגבר על קשיים בחיים כגון הפרעות קשב וריכוז, קשיי למידה ומחסומים שמונעים מהם להשיג את המטרות והיעדים שלהם.

אני מלמד אותם כיצד לשקם את חייהם, עוזר ומתרגל אותם בתקשורת טובה עם האנשים בסביבתם. אני גם עוזר להם ליצור את חייהם ולממש את היעדים והחלומות שלהם.

נולדתי בטג'יקיסטן (ברה"מ) וגדלתי בתור ילד מופנם מאוד וללא ביטחון עצמי. היחס והחינוך שניתן לילדים היה נוקשה מאוד, כלל לא מתחשב ואף משפיל, דבר שהיה אופייני מאוד למקום ולתרבות של המדינה הפרו-מוסלמית. המסגרות בהן ביליתי את ילדותי ורוב שנות נעוריי לא הקנו כלים לחינוך ילדים בצורה סובלנית ותומכת כדי לתת להם להרגיש אישיות בעלת ערך, מוכשרת ובעלת יכולת להשיג יעדים ללא פרדיגמות שלפיהן חונכו.

 ב-1992 עלינו ארצה. התחלתי ללמוד את השפה ולהשתלב בתרבות המקומית. עם הזמן, במסגרת לימודית נודע לי על אבחנות כגון הפרעות קשב וריכוז, דיסלקסיה, ילדים עם חריגות וקשיים בלימודים, ילדים המתקשים חברתית וכו'. התחלתי לשאול את עצמי שאלות. למעשה, אלה היו דברים שחשתי ברוב שנות ילדותי. עם השנים צמחתי והתפתחתי, סיימתי את לימודיי בהצלחה כטכנאי שיניים עם הסמכת "אומן" (הגבוהה ביותר), והמשכתי ללימודי רפואת שיניים.

במהלך כל שנות לימודיי חשתי קושי רב בלימודים. תמיד נעזרתי בשיעורי עזר נוספים מעבר למה שנותנת המסגרת. ראיתי את חבריי מתקדמים ומצליחים. משום מה תמיד אמרתי לעצמי "אתה יכול יותר", אך בגלל מחסומי למידה והקשיים בלימודים חששתי מאוד להיחשף לדברים חדשים. במהלך חיי יזמתי כמה פרויקטים עסקיים ודי הצלחתי בהם, אך הקושי הפריע לי מאוד - הרתיעה הזאת מרכישת ידע חדש ומכל הדברים שאובחנתי בהם כתלמיד.

יעקב חיימוב

לפני מספר שנים אחותי התקשרה אליי נרגשת ונלהבת, וסיפרה שבזכות בנה נחשפה לידע מדהים ששיפר את בנה כבר מהשיעור הראשון, ושהיא רואה בידע הזה בעל ערך רב במיוחד עבורי. "זה בדיוק מה שאתה מחפש כל כך הרבה שנים".

לאחר זמן קצר התחלתי ללמוד, וגיליתי שחל שיפור משמעותי בתפיסה שלי לגבי לימודים. היכולות שלי פשוט הלכו והתעצמו. מצאתי את עצמי מפקפק בכל הדברים שהייתי סבור שהם נכונים לגביי כילד וכתלמיד. והדבר החשוב ביותר שהבנתי היה שלעולם לא אפסיק ללמוד! זה היה דבר שניהל אותי ועצר בעדי במשך כל כך הרבה שנים.

אין ספק שזה שיפר את ביטחוני העצמי, האמון ביכולותיי והדימוי העצמי שלי. נשאבתי לידע המדהים הזה עד כדי כך שבחרתי לעסוק בזה ולהעביר את הידע הזה לעולם, כי אין דבר חשוב יותר מלעזור לאנשים שחוו את מה שאני חוויתי כילד ולהראות להם שיש דרך.

"יעקב הוא אחד מאנשי הצוות הטובים ביותר שלנו"

מנכ״ל תפנית

היום, כאבא לארבעה ילדים, זוהי חובתי כהורה להקנות את הכלים האלה לילדיי כדי להבטיח להם חיים מלאי אושר, יכולת השגה למרות האתגרים הניצבים בדרכם, כושר ביטוי עצמי גבוה ומימוש אישי בעולם מלא אפשרויות.

אני והצוות נלווה אתכם בכל שלב בעשייה של הדבר החשוב הזה, ואנחנו מתחייבים לתת לכם את מלוא האכפתיות והמקצועיות שלנו, ולהראות לכם את הדרך שתיצור אצלכם תפנית לחיים טובים, מלאים ומאושרים.

תחיו במלוא העוצמה ולא לפי האבחנות שמישהו קבע עבורכם.

יעקב חיימוב

לשאלות נוספות או בירורים יש להתקשר ל-08-9988223

או שלח הודעה לכתובת המייל info@tafnite.co.il.

לשיחת ייעוץ
חינם
השארת תגובה