טיפול בהפרעת קשב וריכוז

אנשים שרתמו את הפרעת קשב והריכוז לטובתם

רוצים לדעת מה משותף לג'ים קארי, ביל גייטס, וופי גולדברג, מייקל פלפס והשף ג'ימי אוליבר? ובכן, כולם אובחנו כבעלי הפרעת קשב וריכוז. למעשה, מפורסמים רבים אובחנו כבעלי הפרעות קשב וריכוז, וגם בישראל ניתן למצוא לא מעט דוגמאות לאנשים ידועים ומוכרים שרתמו את הפרעת הקשב והריכוז שלהם לטובתם, לדוגמה יאיר לפיד, אברי גלעד, חלי גולדנברג ועוד.

אנרגיה בלתי נדלית

אנשים רבים המאובחנים כבעלי הפרעת קשב וריכוז ידועים במרץ ובאנרגיה הבלתי נדלית שלהם, זהו אחד התסמינים הידועים של ההפרעה, ולעתים נדמה כי הם נמצאים על ספיד תמידי. למרות הקשיים שהם חוו בילדותם בגלל הפרעת קשב וריכוז, המפורסמים המוכרים יכולים להעיד כי הם למדו לתעל את האנרגיה שלהם לטובתם, כך לדוגמה השחיין האמריקאי מייקל פלפס סיפר בכמה ראיונות אישיים שהשחייה שינתה את חייו, והוא למד לתעל את האנרגיה והמרץ הבלתי נדלה שלו לאימונים הקשים והמפרכים, ובסופו של דבר הוא הפך לשחיין האולימפי המעוטר ביותר כיוון שהוא מחזיק ב-13 שיאי עולם ובעשרות מדליות זהב.

כדאי לדעת כי במהלך טיפול בהפרעת קשב וריכוז, מעניקים למטופל ארגז כלים שימושי על מנת שיוכל לרתום את האנרגיה שלו לטובתו, ויש מקרים בהם המטפל ימליץ להוריו של הילד לשלוח אותו לחוג ספורט כלשהו.

יצירתיות מדהימה וחשיבה מחוץ לקופסה

אנשים מפורסמים רבים בארץ ובעולם שאובחנו כבעלי הפרעת קשב וריכוז למדו לרתום את תסמיני ההפרעה לטובתם, אחד התסמינים הוא החשיבה היצירתית והשונה מאחרים. כך לדוגמה אלברט איינשטיין הפגין במשך חייו חשיבה יצירתית ויוצאת דופן שהובילה אותו להישגים מדהימים במדע, ולפי חוקרים שונים גם לאונרדו דה וינצ'י סבל מהפרעת קשב וריכוז, וכמוהו עוד רבים אחרים שהשפיעו על חיינו לאחר שלמדו כיצד לרתום את ההפרעה ותסמיניה לטובתם.

לא מפחדים לקחת סיכונים

רבים מהאנשים שאובחנו כבעלי הפרעת קשב וריכוז הצליחו בחייהם לאחר שלמדו כיצד לתעל את חוסר הפחד שלהם מסיכונים שונים. למעשה הם מנצלים את האימפולסיביות המאפיינת את הפרעת הקשב והריכוז, ולאחר שהצליחו לשלוט באימפולסיביות ולמתן אותה, הם מנצלים את התכונה כדי להצליח ולהשיג דברים בחיים.

אגב, דוגמה מצוינת לאפשרות לרתום את האימפולסיביות, והיכולת לקחת סיכונים הגיוניים, היא שיטת השיווק החדשה שהמציא מייסד איקאה. למרות שכולם סביבו אמרו לו כי הרעיון למכור לאנשים מארז המכיל רהיטים מפורקים הכולל הוראות להרכבה עצמית לעולם לא יצליח, הוא הצליח להוכיח לכולם כי הרעיון שלו מצוין, והוא הוביל לשינוי משמעותי בעולם העסקי.

רצון להצליח

במקרים מסוימים התסמינים המוכרים של הפרעת קשב וריכוז דווקא מעודדים את הסובלים מההפרעה להתמיד במאמצים שלהם כדי להצליח ולכבוש מטרות ויעדים חדשים. הרצון להצליח וההישגיות המאפיינת את בעלי הפרעת הקשב והריכוז, כל אלו ועוד גורמים להם לא לוותר בקלות ולנסות שוב ושוב עד ההצלחה. לכן, בין היזמים הרבים בהייטק ניתן למצוא לא מעט צעירים המאובחנים כבעלי הפרעת קשב וריכוז, אנשים אלו מסוגלים לתפקד היטב תחת לחץ, להתמודד עם אתגרים ובגלל בעיות הקשב הם גם מצליחים להתמודד היטב עם ריבוי משימות.  

ראוי לציין כי טיפול טבעי בקשב וריכוז מתחיל באבחון מדויק, באפיון המטופל ובליווי רגשי הכולל תמיכה גם של הסביבה. במהלך הטיפול מלמדים את הילד כיצד לרתום את היכולות המיוחדות המאפיינות אותו כבעל ההפרעה כדי להצליח בחייו, להתמודד עם הבעיות השונות, להשיג יתרון מול אחרים ועוד.

לשיחת ייעוץ
חינם
לשאלות נוספות או בירורים יש להתקשר ל-08-9988223

או שלח הודעה לכתובת המייל info@tafnite.co.il.