שימוש בריטלין

בקרב הציבור הרחב יש לא מעט מיתוסים ואמונות מוטעות לגבי הפרעות קשב וריכוז, ובמיוחד לגבי השימוש ברטלין. עם זאת, בשנים האחרונות גברה המודעות לקיומה של הפרעת קשב וריכוז ולחשיבות הטיפול בבעיה, בקרב ילדים ומבוגרים. אם בעבר הלא רחוק ילדים שאובחנו כבעלי הפרעות ADD או ADHD סבלו מסטיגמות שונות ומקושי לקבל תמיכה מהסביבה הקרובה, כיום זו תופעה נרחבת שכולם מכירים, ויש גם מגוון שיטות טיפול יעילות, עם או ללא תרופות כימיות כמו רטלין ודומיו.

אמונות מוטעות לגבי ADD

כאמור, לא מעט אנשים מחזיקים באמונות שגויות ומוטעות לגבי הפרעות מסוג ADD או ADHD. האמנות המוטעות השכיחות ביותר הן:

 

  • ילד היפראקטיבי הוא בהכרח גם בעל הפרעת קשב וריכוז – זו אמונה מוטעית הרווחת בקרב רבים באוכלוסייה, לכן חשוב להדגיש כי היפראקטיביות אכן מהווה את אחד המאפיינים הבולטים של ADHD, אך היא יכולה להופיע גם בלי הפרעת קשב וריכוז.
  • הסובלים מהפרעות קשב וריכוז הם עצלנים – רבים חושבים כי ילדים ומבוגרים המאובחנים כבעלי הפרעות קשב וריכוז הם עצלנים מטבעם, ולמעשה האבחון מאפשר להם לקבל הטבות שונות בזמן הלימודים בבית ספר ובאקדמיה. זו טעות כמובן, מאחר ואין קשר בין עצלנות ל-ADHD, ויש לא מעט דוגמאות של אנשים מצליחים בכל תחומי החיים הידועים כבעלי הפרעות קשב וריכוז בדרגות חומרה שונות.
  • הסובלים מהפרעות קשב וריכוז הם בעלי רמת משכל נמוכה – יש החושבים כך, אך למעשה מחקרים רבים כבר הוכיחו כי זו אמונה שגויה, ויש לא מעט דוגמאות ליזמים, למדענים ולאנשי מקצוע בכל התחומים, לרבות אמנים ויוצרים, המאובחנים כבעלי הפרעות קשב וריכוז וכבעלי רמת משכל גבוהה מהממוצע.
  • חינוך גרוע גורם להתפתחות הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים – הורות לא טובה אינה גורמת לילד לפתח הפרעות קשב וריכוז, זו הפרעה מולדת, ואין קשר ליכולת החינוך של ההורים. עם זאת, חינוך טוב יסייע לילד מאחר ותמיכת הסביבה חשובה ומהווה חלק בלתי נפרד מהטיפול.
  • הפרעות קשב וריכוז חולפות עם הגיל – הפרעות קשב וריכוז עשויות לחלוף מאליהן עם הגיל, אך על פי מחקרים חדשים התופעה אינה חולפת מאליה, לכן חשוב לעבור אבחון מקצועי וטיפול יעיל ומותאם אישית.
  • קיימת סכנת התמכרות לתרופות כמו רטלין – רטלין אינה תרופה ממכרת, ורק במקרים קיצוניים וחריגים יש משתמשים הנוטלים את התרופה ומפתחים בה תלות.
  • רטלין גורם לשינוי האישיות – שימוש ברטלין אינו גורם לשינוי במבנה האישית, זו אמונה מוטעית הרווחת בקרב אנשים, וישנם מחקרים רבים השוללים טענה זו.
  • ADHD נפוץ רק אצל בנים – גם זו אמונה מוטעית ושגויה, הסיכוי להפרעה זהה בקרב בנים ובנות.
  • שיטת הטיפול היחידה היא מתן רטלין – יש מגוון שיטות טיפול יעילות ומוכחות לסובלים מהפרעות קשב וריכוז, לא רק טיפול תרופתי באמצעות רטלין, קונצרטה ותרופות אחרות.

 

לסיכום, לאחר אבחון הילד או המבוגר כבעל הפרעות קשב וריכוז כדאי להגיע למכון מקצועי המציע שיטת טיפול ייחודית ואפקטיבית לסובלים מהפרעות קשב וריכוז, השיטה הייחודית מאפשרת למטופלים ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר, ללא צורך בתרופות.

לשאלות נוספות או בירורים יש להתקשר ל-08-9988223

או שלח הודעה לכתובת המייל info@tafnite.co.il.

לשיחת ייעוץ
חינם